TFF'nin Yapmış Olduğu Hata - sporyoneticiligi.com

TFF'nin Yapmış Olduğu Hata

TFF'nin Yapmış Olduğu Hata

TFFonurstk nickli ziyaretçimizin uyarısı üzerine incelediğimiz TFF Antrenörlük Lisans Kursu düzenlemesinde spor yönetimi bölümü mezunlarına TFF E lisans belgesi verilmesine karşın diğer Besyo bölümü mezunlarına UEFA B lisans belgesi verileceği belirtilmiş.TFF’nin neden böyle bir ayrıma gittiğine  anlam verilememiştir.Antrenörlük yapmak elbette bizim işimiz değildir.Ama 4 yıllık eğitim almış olan futbol konusunda elbette ki daha uzman daha eğitimli bilgili olan spor yöneticiliği bölümü mezunları, 8 yıllık zorunlu eğitim alan insanlarla neden bir tutulmuştur.Ayrıca uzmanlık alanı Futbol olan Spor yöneticiliği bölümü mezunlarına neden diğer branşlarda olduğu gibi sınavsız antrenörlük belgesi verilmemektedir.Bakkalın kasabın 1 haftada aldığı bu belge bizlere neden uzak ve zor kılınmıştır.Bunun ne teorikte nede uygulamada mantıklı bir açıklaması olamaz.Eğer Rekreasyon ve Öğretmenlik bölümü mezunlarına UEFA B lisansı veriliyorsa bizlere verilmelidir.Bu konuda herkesin üstüne düşeni yapması gerekmektedir.Gerek Telefon gerek faks gerek mail yoluyla TFF ile iletişime geçilerek bu hatanın düzeltilmesi talebinde bulunmalıyız.

TFF İletişim Bilgileri

Türkiye Futbol Federasyonu
İstanbul

Adres : Konaklar Mahallesi Ihlamurlu Sokak No 9  34330 4. Levent

Telefon : (0212) 282 70 20 – 8 Hat

Faks: (0212) 282 70 08

E-Mail:  tff@tff.org

Türkiye Futbol Federasyonu
Ankara

Adres : Ehlibeyt Mahallesi 6. Sokak No 3 06520 BalgatTelefon : (0312) 473 45 45

Faks : (0312) 473 45 02

 

Başvuruda Bulunabileceği Antrenör Lisansı Kursu

 

Mezun olduğu BESYO Bölümü

31.08.2013 tarihine kadar

31.08.2013’den sonra

Antrenörlük Bölümü (Futbol Uzm. Dalı)

UEFA B Güncelleme

TFF C

Antrenörlük Bölümü (Diğer Uzm. Dalları)

UEFA B

TFF C

Rekreasyon Bölümü

UEFA B

TFF C

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü

UEFA B

TFF C

Spor Yönetimi Bölümü

TFF E

TFF E

 “TFF E” ANTRENÖR LİSANSI KURSU
“TFF E” Lisanslı antrenörler, profesyonel kulüplerin futbol faaliyetleri dışında kalan bütün 10 yaş altı (U10) HiF faaliyetlerinde görev yapabilirler.
“UEFA B” ANTRENÖR LİSANSI KURSU
“UEFA B” Lisanslı antrenörler, profesyonel kulüplerin 15 yaş altı (U15) takımlarında veya amatörkulüplerin her yaş grubundaki takımlarında teknik sorumlu olarak çalışabilecekleri gibi, TFF 2. Ligve altındaki liglerdeki takımlarda yardımcı antrenör olarak da çalışabilirler.
Futbol Antrenörlük Kursu Kademeleri

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

6 yorum “TFF'nin Yapmış Olduğu Hata

  1. kayıt aşamasında besyo , spor yöneticiliği mezunuyum , tıkladığımızda E lisans kursu çıkıyor,
    fakat besyo mezunu değilim ve lisanl futbol oynadım işaretlendiğinde ise D lisans uygun görülmekte…
    Bukadarıda ayıp artık, bizler yönetim bilimleri eğitimi almış mezunlarız, bu hatadan bir an evvel dönülmeli…

  2. bence bu hata felan degil heryerde oldugu gibi spor yöneticiligi bölumu görmezden gelinmis artik mucadele etmekten biktim ben kimsenin biseyden haberi yok bu bölumu okudugum icin pisman olmaya basladim artik yeter bu bölum görmezden gelinecekse kapatilsin o zaman insanlara umut verip durmasinlar…

  3. SPOR YÖENTİCİLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNLARI OLARAK. NE ÜNVANIMIZ NE İŞ ALANIMIZ NEDE BU BÖLÜMÜN SPOR YAPILANMASI İÇERİSİNDEKİ.YERİ TAM OLARAK BELLİ DEĞİL. TFF VE DİĞER BİRCOK SPOR YAPILANMALRI NEDENSE BU BÖLÜMÜ VE MEZUNLARI GÖRMEZLİKDEN GELMEKTEDİR.YÖNETİMİN KURUMSAL YAPILANMALARDA ÖN PLANA CIKMASI VE PROFESYONEL BİR ANLAYIŞ İÇERİSİNDE ELE ALINMASI GEREKLİLİĞİ. HERNEDENSE BİZLERE OLUMSUZ OLARAK YANSIMAKTADIR. ÜLKEMİZDEKİ İŞ VE İSTİHDAM SORUNLARI HERKES TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR. BÖLE BİR SÜRECDE. BÖLÜMÜZ İÇİN İSTİHDAM ALANLARININ YARATILMASI. GELENEKCİ SPOR YAPILANMALRI TARAFINDAN KABUL EDİLEMEMKTEDİR. GERCEKCİ VE PRFESYONEL BAKIŞ AÇILARINA SAHİP. DEĞİŞİKLİLKLERLE BİRCOK ARKDAŞIMIZA İŞ ALANI YARATILABİLİNİR. GÜHNÜMÜZDE FUTBOL EKONOMİSİNİ İNCELEDİĞİMİZ ZAMAN NEDENLİ BÜYÜK BİR PAZAR OLDUGUNU VE KAR MARJININ NEKADAR YÜKSEK OLDUGUNU GÖRMEKTEYİZ. MİLYON DOLARLARIN DÖNDÜĞÜ Bİ PAZARDA. YENİ İSTİHDAM ALANLARININ GÜNÜMÜZ FUTBOL YAPILANMALARINA UYGUN HALE GETİRİLMESİ HİÇDE ZOR DEĞİL. TFF BİRCOK ALANDA PROFESYONEL KULÜPLERDE İSTEDİĞİ YAPTIRIM GÜCÜNÜ, UEFA VE FİFA KRİTERLERİNE BAGLI KALARAK . TALİMATLAR VE STATÜLER ARACILIĞIYLA SÜRDÜRMEKTEDİR.PROFESYONEL LİGLERDE KULÜP LİSANS SİZTEMLERİNDE VE PROFESYONEL TAKIM ZORUNLU KADROLARINDA.NEDEN SPOR YÖNETİCLİĞİ BÖLÜMLERİNİN YER ALMADIGINI İRDELEMEK GEREKİR.

  4. SELÇUK UNİVERSITESI SPOR YONETICILIĞI OĞRENCISIYIM VE SU AN IKINCI SINIFA GECTIM INANIN SIMDIDEN OKUDUGUM BOLÜMDEN PISMAN OLMAYA BASLADIM TFF YI KINIYORUM .. GURKAN ARKADASIMIZIN DA DEDIĞI GİBİ MADEM OYLE, KAPATILSIN BU BOLÜM HIC KIMSE KOLAY KOLAY OKUMUYOR YAZIK HEMDE COK YAZIK…

  5. İNSAN HAYATINI BÖLE BASİT SEYLERLE KAPATILMAMALIDIR.BİZ BU OKULLARA GİRERKEN NASIL ZORLUKLAR ASARAK GİRİYORUZ .LANET OLSUNKI BU ÜLKEDE ARTIK HİÇ BİR ŞEY YAPMAYA HEVES VE İMKAN VERİLMİYOR YAZIK ÇOK YAZIK….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir