Rekreasyon Bölümüne Formasyon - sporyoneticiligi.com

Rekreasyon Bölümüne Formasyon

Rekreasyon Bölümüne Formasyon

Kırıkkale Üniversitesi Resmi Web Sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre Rekreasyon bölümü mezunu öğrencilerine 5. yarıyıl başında formasyon eğitimi verilecektir.Diğer üniversitelerin formasyon eğitimi verip vermediğini web sitelerinden takip edebilirsiniz.Sakarya üniversitesininde de benzer yönde eğitim verilmektedir.

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİNE BAŞVURU ŞARTLARI
Aşağıdaki koşulları sağlayan mezunlar ve 4. yarıyılı bitirmiş fakülte ve yüksekokul öğrencileri  Kırıkkale Üniversitesinde açılacak olan pedagojik formasyon eğitimine kayıt yaptırabilirler.
a)       Başvuruları 5. yarıyılın başında Öğrenci İşleri Bürosuna yazılı olarak yapılır.
b)      Pedagojik Formasyon derslerini almak üzere başvuracak öğrencilerin ağırlıklı not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 ve alıp ta başaramadığı alttan başarısız en fazla 2 dersi olmalıdır.
c)        Pedagojik formasyon sertifikası eğitimine başvuracak mezun olmuş ve mezun olabilecek durumda olan öğrencilerin başvuruları, Öğrenci İşleri Bürosuna yazılı olarak yapılır.
c)   Pedagojik formasyon sertifikası eğitimine Üniversitemizden lisans mezuniyet notu 4 üzerinden en az 2.5 olanlar başvurabilir.
d)      Çift anadal programına kayıtlı öğrenciler, Talim ve Terbiye Kurulunun 119 Sayılı Kararı Ek çizelgesinde yer almak koşuluyla, kayıtlı oldukları ve tercih ettikleri çift anadaldan birinde pedagojik formasyon eğitimi derslerine başvurabilir.
e)       Pedagojik formasyon derslerine, sadece ilgili fakülteler ve yüksekokulların ilgili lisans programlarında kayıtlı öğrenciler başvurabilir.
f) Pedagojik formasyon eğitimine hangi bölüm mezunlarının başvurabileceği Talim ve Terbiye Kurulunun 119 Sayılı Kararı Ek çizelgesinde (http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_cizelge.pdf) belirtilmiştir.
g)      5. Yarıyıl başında b) bendindeki koşulları sağlayamayan ancak 7. Yarıyıl başında koşulları sağlayan öğrenciler, açılması halinde mezun durumdaki öğrencilerin programına katılabilirler.
h)      Pedagojik formasyon sertifikası eğitimine üniversitemizden mezun olanlar başvurabilir.
AŞAĞIDA VERİLEN FAKÜLTE VE BÖLÜM MEZUNLARIMIZIN PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİNE BAŞVURMA HAKLARI VARDIR.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Biyoloji
Felsefe ( 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji dersi alanlar)
Sosyoloji ( 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji, 8 kredi mantık dersi alanlar)
Fizik
Kimya
Matematik
Tarih
Türk Dili ve Edebiyatı
VETERİNER FAKÜLTESİ MEZUNLARI
HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNLARI
TIP FAKÜLTESİ MEZUNLARI
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
Rekreasyon
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Bilgisayar Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

8 yorum “Rekreasyon Bölümüne Formasyon

  1. araştırdım ne yazıkkı sadece rekrasyona veriliyor yapıcak tek birşey var rekrasyona gecmek arkadaşlar.

  2. evet arkadaşlar formasyon sadece rekreasyona verildi çünkü birkaç yıl sonra lise ve dengi okullarda rekreasyon dersi konulacak müfrdat gereği rekreasyon atmasında da ana okulu öğretmenliği ataması gibi patlama olacak

  3. sizde kpss le atanabiliyorsunuz sizin gördügünz dersler frklı bzm grdgmz dersler ögrtmenlkler brebir hem rekreasyon ve ynetm çok farklı alanlar mantıklı olanda rekreasyona vrlmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir