Kpss

Federasyonlara Personel Atamaları Nasıl Olmaktadır.

Özet

Federasyonlarımızın çoğu özerk durumda olduğu için personel politikaları GSGM ile farklılık göstermekte ve GSGM’den bağımsız olarak haraket etmektedirler. Her federasyonun kendi personelini seçme hakkı vardır.Personel, Genel Sekreter, Mali ve İdari İşler Departmanı Direktörü, İnsan Kaynakları Servisi Yöneticisi ile Genel Sekreter […]

Personel AlımıFederasyonlarımızın çoğu özerk durumda olduğu için personel politikaları GSGM ile farklılık göstermekte ve GSGM’den bağımsız olarak haraket etmektedirler. Her federasyonun kendi personelini seçme hakkı vardır.Personel, Genel Sekreter, Mali ve İdari İşler Departmanı Direktörü, İnsan Kaynakları Servisi Yöneticisi ile Genel Sekreter tarafından belirlenebilecek bir geçici üyeden oluşan personel komitesi tarafından karar verilerek alınır. Kararlar oy çoğunluğu ile alınmaktadır.
Alınacak Personelde Aranılan Şartlar:
18 yaşını doldurmuş olmak,
Kamu hizmetlerinden yasaklı olmamak,
Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtekarlık, inancı kötüye kullanma, hileli iflas gibi şeref ve haysiyet kırıcı bir fiilden hüküm giymemek,
Bir başka işyeri ve/veya federasyona karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak,
İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak,
Erkekler için askerlik görevini tamamlamış olmak veya yapmış sayılmak veya en az 2 yıl tecilli olmak,
Görevin niteliğine uygun eğitimi almış olmak,
Gerektiğinde yapılacak mülakat veya sınavda başarılı olmak.
Görüldüğü üzere alınacak personelde Bedene Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu olmak gibi bir şart aranmamaktadır veya İlgili branşa herhangi bir çalışma süresi veya belge istenmemektedir.Fedarasyonlarımızda çalışanların çoğunluğunu insan kaynakları- iletişim üzerine lisans yapmış personeller oluşturmaktadır. Alınacak uzman personeller genellikle federasyonla ilgili branşta kendini kanıtlanmış, deneyimi-bilgisi-tecrübesi olan kişilerden seçilmektedir. Personeller genellikle Sözleşmeli olarak işe alınmaktadır. Bilinmesi gereken federasyonun personelini seçme hakkının olduğudur.
Ücret:
Personelin aylık ücretleri; işe girişteki öğrenim durumu, öğrenim süresi, deneyimi, yabancı dil bilgisi, yapılan işin niteliği, sorumluluk derecesi ve diğer nitelikleri dikkate alınarak Mali ve İdari İşleri Departmanı’nın tavsiyesiyle Personel Komitesince belirlenir ve yürürlüğe konur. Ayrıca çalışanlara yılda bir kere performans primi ödenmektedir.
Personelin hakları, yükümlükleri, çalışma düzeni gibi konular herkes için genellikle aynı olduğu için değinilme gereği duyulmamıştır.

9 thoughts on “Federasyonlara Personel Atamaları Nasıl Olmaktadır.
    1. Eğer biraz araştırmacı olsaydınız neyin yalan neyin gerçek olduğunu görebilirdiniz ayrıca eklenen haber en son haberdir bugünü değil anı siteye yazıyoruz.Yorumunuz ziyaretçilerimizi yanıltmaması açısından düzeltilmiştir.

  1. Paylaşım için teşekkürler…Akdeniz Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu ..4.Kademe Karate Antrenörü..

  2. gençlik ve spor bakanlığının spor yöneticiliği diplomam var.spor akademisi mezunu değilim.spor yöneticiliği diplomasına sahip olanlar başvurabiliyormu acaba?futbol antrenörüyüm aynı zamanda.bilgilerinizi paylaşırsanız sevinrim.

  3. utku kardeşim gsgm nin böyle bir yetki ve yaptırımı yok yani diploma veremez ama futbol antrenörlüğü yapabilirsin

  4. sevgili alonzo ,bu gençlik ve spor il müdürlüklerinde görev alabilme imkanı olabiliyormu?kpss yok bende.ben spor masörü ,futbol antrenörü,spor yöneticisi diplomalarım var.almanyada doğup büyüdüm ve almanca ingilizcem ana dili.torpil gerekiyormu bu işlerde?

  5. utku bey kpss olmadığından gsgm ye girme şansın yok ama sertifikaların ve yabancı dilin sayesinde pek spor kulübü ve salonlarda çalışabilirsin.Benim anlamadığım gsgm de alacağın para en fazla 900 tl olur ama özelde çok daha kazanırsın neden bu kadar ısrarcısın anlayamadım?

  6. arkadaslar bu spor yöneticiliği nslbirbölümbitirince nerelerde çalışılıyor ne yapılıyor statüne oluyor bilgilendirirseniz sevinirim.tesekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir