Genç Gönüllüler Haberler

Gönüllülük Seferberliği

Özet

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gönüllülük faaliyetlerine katılan gençlere teşekkür mahiyetinde gönüllülük faaliyetlerinde kullanılacak çeşitli hediyeler takdim edildi.  Program, Covid-19 pandemi tedbirleri uyarınca sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirildi. Maske ve Siperlik Üretildi […]

Gönüllülük Seferberlği
Gönüllülük Seferberlği Gönüllüler Günü Etkinliği

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu gönüllülük faaliyetlerine katılan gençlere teşekkür mahiyetinde gönüllülük faaliyetlerinde kullanılacak çeşitli hediyeler takdim edildi.  Program, Covid-19 pandemi tedbirleri uyarınca sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirildi.

Maske ve Siperlik Üretildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri bünyesinde Genç Gönüllüler Platformu üzerinden yayınlanan ilanlar ile görev alan gönüllülerle birlikte 1 milyonun üzerinde maske ve siperlik yapımı gerçekleştirilmiş olup sağlık çalışanlarımıza ve toplumun çeşitli kesimlerine dağıtımları sağlandığı aktarıldı.

21.12.2020 ile 31.12.2020 tarihleri arasında Afyon’da yapılacak Siper Maske Üretimine destek olmak istiyorsanız tıklayın.

2019 Gönüllülük Yılı çalışmaları kapsamında kamu kurumları ile işbirliği içerisinde ortak çalışmalar yürütülmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, YÖK Başkanlığı ve İstanbul’daki 5 (beş) üniversite ile (İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi) ile gönüllülük alanında “İş Birliği Protokolleri” imzalandığı belirtildi.

Kaynak:https://shgm.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/217105/genclik-ve-spor-bakanligindan-gonulluluk-seferberligi.aspx

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir